duminică, 8 aprilie 2012

Imi este dor de tine.....

"Ploaie în luna noiembrie
Ca şi cerul cu lacrimi în ochi ..
Eu traiesc ca intr-un vis
Te văd din nou.

Numele tau
Pe buze a inghetat,
Departe, departe
Eu spun la revedere ..

Numai pana dimineata .. (A-ah) Până în dimineaţa ..
Te voi atinge ..
Numai pana dimineata .. (A-ah) Până în dimineaţa ..
Din nou, tu şi cu mine.
Chiar înainte de dimineaţă

iti mai amintesti cum zburam peste munţi?
iti mai amintesţi cum iubire mancati cu mainile?
Ca vin “Rose”, beiam si radeam,
Ne-am gandit ca in lume suntem noi si doar bucurie,
Şi eternitate, şi soarele,si trandafirii, şi sensibilitate – şi toate pentru iubire!
Şi când ne-au trezit razele de lumina, ai spus: “asta e ultima vara ..”

Inima în mână
De atunci s-a cutremurat,
eu as fi dat totul,
Tu ai vrut sa visezi

Nume tau din nou
Am inebunit
Departe, departe
Eu plutesc in nori.

Numai pana dimineata .. (A-ah) Până în dimineaţa ..
Te voi atinge ..
Numai pana dimineata .. (A-ah) Până în dimineaţa ..
Din nou, tu şi cu mine.
Chiar înainte de dimineaţă"

Dan Balan - Лишь до утра

Sursa: http://kemell.k5.ro/mp-video/noua-melodie-a-lui-dan-balan-%E2%80%9C%D0%BB%D0%B8%D1%88%D1%8C-%D0%B4%D0%BE-%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B0%E2%80%9D-versuri/



Si totusi uneori versuri ca astea ne ating sufletul si ne dorim sa fie uneori realitate ...