Voi ce parere aveti?
duminică, 7 februarie 2010
vineri, 29 ianuarie 2010
BACAUL un oras intrat IN U.E.???
Treceam intr-o zi cu ceva treburi prin zona fostului Parculet al Copiilor prin centrul Bacaului (in spate la complexul Carrefour) cand ce sa vad niste munti de zapada adusi din tot orasul si rasturnati in acel spatiu.Si daca stau sa ma gandesc un pic cand aveam vreo 7 ani mergeam acolo sa ma joc....pfff da oare e ceva normal sa se intample asa ceva intr-un oras civilizat?Totusi ne consideram ca fiind niste cetateni ai U.E.....sau asta e alta poveste.Si totusi chiar nimeni nu a mai observat aceste "mici forme de relief" aparute in centrul Bacaului?Nu mai exista Protectia mediului?Nu mai exista Primarie sau Prefectura??Sau toate aceste lucruri se stiu de sus..................
Abonați-vă la:
Postări (Atom)